تحصیل-در-هلند

کشور هلند


تحصیل در هلند

اگر از دوستداران رامبرانت و ون گوگ و یا پاتیناژ باشید و عاشق تحرک، پس احتمالا شما برای تحصیل در هلند ساخته شده اید. کشور هلند به دلیل دارا بودن فرصت های تحصیلی زیاد، کیفیت بالای آموزش و پایین بودن شهریه و هزینه زندگی نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان، پذیرای تعداد بسیار زیادی دانشجوی بین المللی از بیش از 160 کشور جهان می باشد. حدود 95 درصد هلندی ها انگلیسی صحبت می کنند، بنابراین برقراری ارتباط در زندگی روزمره بسیار آسان خواهد بود. هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان بود که دوره های تدریس به زبان انگلیسی را به دانشجویان بین المللی ارائه می داد. دانشگاه های هلند بیشترین تعداد برنامه آموزشی به زبان انگلیسی را در قاره اروپا ارائه می دهند. بیش از 2100 برنامه بطور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود. در این کشور دانشجویان بین المللی می توانند برنامه هایی را به زبان هلندی یا انگلیسی مطالعه کنند، از این رو هلند می تواند یک گزینه عالی برای تحصیل در خارج از کشور باشد. 

کشور هلند                 

کشور هلند در اروپای غربی قرار دارد و آمستردام پایتخت آن می باشد. بیش از 16 میلیون نفر در کشوری زندگی می کنند که زبان اصلی آن هلندی است اما بیشتر آنها به زبان انگلیسی صحبت می کنند. هلند دارای آب و هوای دریایی معمولی با زمستان های معتدل و تابستان های خنک است. این کشور یکی از بهترین محل ها برای اقامت می باشد و براساس شاخص صلح جهانی 2018، یکی از امن ترین کشورهای جهان است که البته جزو 10 کشور خوشحال جهان نیز محسوب می شود. هلند با داشتن شهرهای تاریخی و بیشترین تعداد موزه در جهان، دارای تاریخی بسیار غنی می باشد. همچنین کشور هلند به دروازه اروپا معروف است؛ شما می توانید در کمتر از 3 ساعت در پاریس باشید، با برلین و لندن هم فقط به اندازه یک مسیر 6 ساعته با قطار فاصله دارید. هلند دارای فرصت های شغلی بسیار زیادی بوده و هجدهین اقتصاد بزرگ جهان است؛ برخی از بزرگترین شرکت های چندملیتی جهان مانند فیلیپس و هایکنن و شل هلندی هستند. هلند رهبر جهانی در بسیاری از زمینه های تخصصی همچون کشاورزی، مدیریت آب، طراحی و هنر و انرژی پایدار می باشد. دولت هلند همواره در حال تلاش برای جذب افرادی با علم و دانش و استعداد فراوان است، بنابراین فارغ التحصیلان بین المللی می توانند برای ویزای Oreantation year اقدام کنند که این ویزای یکساله جهت یافتن شغل موردنظر در کشور هلند می باشد و از طریق آن شما قادر خواهید بود در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک سال اقامت این کشور را بگیرید.

تحصیل-در-هلند

چرا تحصیل در هلند

آموزش عالی در هلند توسط دولت یارانه می گیرد و این موجب می شود تا هزینه های شهریه بسیار پایین تر از هزینه های تحصیل در دیگر مقاصد محبوب تحصیلی همچون آمریکا، کانادا و انگلستان باشد. هلند یک کشور مردمی با فکر باز می باشد و در اکثر شهرها و دانشگاه های هلند فرهنگ های بسیار متنوعی خواهید یافت. در این کشور کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، همچنین امکان حمل و نقل به سایر کشورهای اروپایی به خوبی وجود دارد که به شما اجازه ی سفر و گشت و گذار با هزینه و زمان کم به سایر مقاصد محبوب مانند فرانسه و آلمان را می دهد. 

در هلند تحصیل در چه رشته ای بهتر است؟

دارا بودن برنامه های آموزشی متفاوت به زبان انگلیسی و معلمان بومی انگلیسی زبان، تحصیل در هلند را برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب کرده است. هیچ کشور دیگری وجود ندارد که بتواند هلند را در برنامه های مربوط به مدیریت منابع آب شکست دهد. در حال حاضر برخی از محبوب ترین گزینه های تحصیلی در این کشور مربوط به مهندسی و فناوری می باشند.

هلند، کشور دوچرخه ها

وقتی صحبت از هلند به میان می آید، قطعا دوچرخه سواری اولین چیزی است که همگی متصور می شویم. اما بگذارید به شما بگویم در هلند تعداد دوچرخه ها از مردم هم بیشتر است. پارکینگ طبقاتی که در بسیاری از شهرهای هلند یافت می شوند، معمولاً فقط به دوچرخه های هلند اختصاص داده شده اند. مسیرهای دوچرخه کاملاً مناسب هستند و کشور بسیار مسطح است؛ شما به احتمال زیاد نمی توانید زمینی مناسب تر برای فرهنگ دوچرخه سواری پیدا کنید و اگر به هلند بروید و از این مزیت استفاده نکنید قطعاً ضرر خواهید کرد. در هلند به هر طرف که نگاه کنید تعداد زیادی دوچرخه خواهید یافت؛ دوچرخه هایی پر از مواد غذایی، دوچرخه هایی با بارها و جعبه های بزرگ جلوی آنها برای حمل کردن وسایل، دوچرخه های خانوادگی و کلی دوچرخه دیگر... . یکی از اولین کارهایی که احتمالا بعد از رسیدن به هلند انجام می دهید، رفتن به نزدیکترین بازار اینترنتی و پیدا کردن یک دوچرخه مناسب برای خودتان خواهد بود.

تحصیل-در-هلند

 

هزینه زندگی دانشجویی در هلند سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰

واحد پول در هلند یورو (€) است. هزینه مسکن در کشور هلند از اصلی ترین هزینه ها می باشد، همچنین این نکته شایان ذکر است که هزینه های تحصیلی در هلند نسبت به دیگر کشور های انگلیسی زبان بسیار ارزانتر است. به طور میاگین هزینه ای که یک دانشجو در طول یک ماه زندگی در هلند می پردازد، بین 700 تا 1100 یورو می باشد که یک سوم آن مربوط به مسکن می باشد.

همچنین در نمودار زیر می توان هزینه های زندگی دانشجویی در هلند را مشاهده نمود. به یاد داشته باشید که این مبالغ بسته به محل و شیوه زندگی و حتی رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود.

 

تحصیل-در-هلند

مدارک لازم ویزای تحصیلی هلند

 • تکمیل فرم MVV (این ویزا به شما اجازه ورود به کشور را برای یک دوره شش ماهه می دهد.)

 • پاسپورت به همراه یک کپی از آن

 • نامه پذیرش از یک موسسه معتبر در هلند

 • اثبات تمکن مالی (حداقل 868 یورو در ماه)

برای دریافت ویزای MVV که مربوط به اجازه اقامت در هلند می باشد، ممکن است سوالاتی برای شما مطرح شده باشد که در ادامه به تعدادی از آن ها پاسخ داده ایم:

-آیا به پول بلوکه شده در بانک نیازی هست؟ خیر

-ویزای تحصیلی چند ماه اعتبار دارد؟ 3 ماه (اگر می خواهید بعد از اتمام مدرک خود در هلند بمانید، باید از طریق اداره مهاجرت درخواست ویزای VVR بدهید.)

-آیا به مصاحبه در سفارت هلند نیازی هست؟ بله

-هزینه ی گرفتن ویزا چقدر است؟ در حدود 317 یورو

-آیا به اثبات تمکن مالی نیاز هست؟ بله

-آیا هزینه های دیگری هم به جز هزینه های بالا وجود دارد؟ بله؛ یکی از مهمترین مواردی که شما باید اثبات کنید این است که می توانید خود را در طول برنامه تحصیلی خود پشتیبانی کنید. برای هلند، آنها از شما درخواست می كنند كه ثابت كنید 868 یورو در ماه در حساب بانکی خود دارید.

-آیا به مدرک زبان نیازی هست؟ فقط در حد دارا بودن مهارت های زبانی کافی که تضمین می کند شما می توانید در کلاس ها به راحتی صحبت کنید و خود را در هلند مدیریت کنید. 

-آیا معاینه پزشکی مورد نیاز است؟ خیر

بررسی مقاطع تحصیلی در دانشگاه های هلند

مدت تحصیل در دانشگاه های هلند

  • کارشناسی: 3 الی 4 سال

  • کارشناسی ارشد: 1 الی 2 سال

  • دکترا: 4 سال

زبان تحصیل در هلند

نیازی به نگرانی نیست، چرا که در هلند همانطور که گفته شد تمامی برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی هستند.

مدارک لازم پذیرش دانشگاه های هلند

کارشناسی

   • مدرک دیپلم به همراه ریزنمرات

   • مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات

   • مدرک زبان (آیلتس یا تافل)

   • هزینه تحصیلی یک الی دو ترم (درصورت عدم موفقیت در دریافت بورسیه)

کارشناسی ارشد

   • مدرک دیپلم به همراه ریزنمرات

   • مدرک کارشناسی به همراه ریزنمرات

   • مدرک زبان (آیلتس یا تافل)

   • رزومه

   • انگیزه نامه

   • توصیه نامه تحصیلی از حداقل دو استاد

   • هزینه تحصیلی یک الی دو ترم (درصورت عدم موفقیت در دریافت بورسیه)

دکترا

   • مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد

   • شرکت در سمینارهای بین المللی

   • مقالات ISI

   • مدرک زبان

   • یافتن استاد برای پشتیبانی از تز دکترا

بورسیه در دانشگاه های هلند

کارشناسی و کارشناسی ارشد: دریافت بورسیه تحصیلی از هلند عموما مختص به دوره دکترا بوده و در سایر مقاطع به سختی یافت می شود؛ چرا که رقابت بسیار بالا بوده و فرد باید دارای رزومه ای بسیار قوی باشد تا بتواند درخواست بورسیه بدهد.

دکترا: بورسیه در این مقطع عموما در قالب کمک هزینه در تحصیل مانند تخفیف در شهریه می باشد و به صورت نقدی پرداخت نخواهد شد.

 

۱۰ دانشگاه برتر هلند بر اساس رنکینگ 2021 QS

 

شهر

رتبه در هلند

رتبه در جهان

نام دانشگاه

واخنینگن

1

115

Wageningen University & Research

آمستردام

2

61

University of Amsterdam

دلفت

3

57

Delft University of Technology

لیدن

4

128

Leiden University

روتردام

5

197

Erasmus University Rotterdam

انسخده

6

128

University of Groningen

اوترخت

7

121

Utrecht University

ماستریخت

8

127

University of Maastricht 

انسخده

9

214

Radboud University Nijmegen

آمستردام

10

236

Vrije Universiteit Amsterdam

دیدگاه کاربران

Mobina Nadalipoor

I want studi in your youniversity for medicenBicause i dont acspented to iran

1401/06/13 23:53 پاسخ