سیستم تعیین وقت آنلاین سفارت آلمان

دسته بندی: ویزا و سفارت

1398/10/03

نویسنده : نوسینده 1


سیستم تعیین وقت آنلاین

زمان انتظار برای وقت مصاحبه پس از ثبت نام در سیستم تعیین وقت آنلاین:

 

 2,5 ماه

 پیوست به خانواده  (شامل پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی نمیشود)

  3 تا 4 هفته

 دارندگان بورسیه تحصیلی ، فرصت مطالعاتی ، دوره دکترا، فوق لیسانس با مدرک زبان

 هم اکنون بیش از 12 ماه

 سایر اقامت‌های دانشجویی، مدرسه و یا دوره یادگیری زبان

 11 ماه

 جستجوی شغل ، ارزشیابی صلاحیت فنی-حرفه ای کسب شده در خارج ، آموزش فنی-حرفه ای

3 تا 4 هفته

 کارت آبی اتحادیه اروپا، دکترا با قرارداد کار، قراردادکار با موافقت اولیه اداره کار آلمان

در خصوص شماره 5 می بایست یک ایمیل به همراه مدارک و شماره رفرنس وقت سفارت شخص درخواست کننده  و افراد خانواده که وی را همراهی می کنند به  visainfo@tehe.diplo.de ارسال گردد تا وقت ویژه دریافت گردد

 

از طریق تارنمای زیر می‌توانید بصورت رایگان در سیستم نوبت دهی ثبت نام کنید:

سیستم نوبت دهی برای روادید ملی / اقامت بلندمدت

 

درخصوص اخذ نوبت برای روادید اقامت از طریق سیستم نوبت‌دهی سفارت آلمان در تهران، لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

● پس از ثبت‌نام، ابتدا یک شماره پیگیری دریافت خواهید کرد.
● پس از حدود 30 دقیقه برایتان یک ایمیل تأییدیه به همراه دیگر اطلاعات روند درخواست ارسال می‌گردد. لطفاً آن را چک کنید و مطمئن شوید که در هنگام ثبت نام، احیاناً مشخصات خود را بطور ناقص و یا نادرست وارد نکرده باشید. اگر مرتکب اشتباهی شده‌اید، حتماً وقت خود را باطل کرده و مجدداً با وارد کردن مشخصاتِ درست ثبت نام نمایید.
● 2 تا 6 هفته قبل از زمان مصاحبه، یک ایمیل دیگر از ما دریافت می‌کنید که در آن زمان ارائه‌ی درخواست روادیدتان در سفارت آلمان در تهران به شما اعلام گردیده است. به مواردی که در این ایمیل ذکر شده‌اند توجه کنید، چرا که ظرف مدت 7 روز باید نسبت به تأیید زمان مصاحبه‌تان اقدام نمایید. اگر در این مدت نسبت به تأیید وقت مصاحبه خود اقدام ننمایید، وقت مصاحبه‌تان باطل خواهد شد و نوبت خود را در لیست انتظار از دست خواهید داد.

این سیستم نوبت دهی، باعث ساده شدن روند وقت مصاحبه برای تمامی درخواست کنندگان می‌شود: شما بلافاصله بعد از ثبت نام، تأیید ثبت درخواست‌تان را دریافت می‌کنید و ما هم می‌توانیم سریع‌ترین وقت ممکن را در اختیارتان قرار دهیم. مراجعه به دیگران و یا دفاتر ویزا برای دریافت وقت مصاحبه نه تنها لازم نیست بلکه بی‌معناست.

تذکرات فنی درخصوص رزرو نوبت در صفحه‌ی نوبت‌دهی بخش حقوقی-کنسولی

1) لینک:
فقط از لینک ارائه‌ شده در صفحه‌ی نمایندگی خارجی استفاده کنید تا از بروز مشکلاتی که هنگام دسترسی به سایت ممکن است اتفاق بیوفتند، جلوگیری کنید. بخصوص
- بوکمارک‌های مربوط به بازدیدهای قبلی را بکار نگیرید.
- از امکان پر کردن خودکار آدرس اینترنتی / حافظه‌ی مرورگر خود استفاده نکنید، به این معنی که با تایپ کردن حروف اول سایت مربوطه، لینکی که قبلاً استفاده شده نمایش داده می‌شود.
- از کلیک کردن روی لینک‌هایی که به وزارت خارجه فدرال تعلق ندارند، خودداری کنید.
- صفحه‌ی نوبت‌دهی بخش حقوقی-کنسولی را فقط در پنجره یا تب مرورگر باز کنید
- از کلید "برگشت" مرورگر استفاده نکنید.
2) مرورگر
صفحه‌ی نوبت‌دهی بخش حقوقی-کنسولی اساساً با همه‌ی مرورگرها همخوانی دارد ولی با فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر بهتر از همه کار می‌کند. اگر احساس کردید که مشکلی با مرورگر مورد استفاده‌تان دارید، فایرفاکس یا انترنت اکسپلورر را هم امتحان کنید و یا حتی از کامپیوتر دوستان، آشنایان، هتل یا کافی‌نت استفاده کنید. البته عوامل دیگری هم می توانند باعث ایجاد مزاحمت در محیط کار مجازی شما شوند؛ رجوع به موارد 3 و 4.
3) سایر عوامل
ویروس‌یاب‌ها، فایروال‌ها، سایر نرم‌افزارهای امنیتی، تنظیمات و مقررات شرکتی، اتصال اینترنت: همه این موارد روی سرعت و نحوه‌ی بالا آمدن صفحه‌ی نوبت‌دهی بخش حقوقی-کنسولی می‌توانند اثر بگذارند. درصورت بروز مشکل، از اتصال اینترنتی دیگری استفاده کنید.
4) گوشی هوشمند / دستگاه های همراه / نمایشگرهای کوچک
مرورگرهای تعبیه‌شده روی دستگاه‌های همراه اساساً می‌توانند این صفحات را نمایش دهند. بسته به وضوح (رزولوشن) دستگاه شاید مجبور باشید صفحه را بچرخانید و افقی مطالعه نمایید و یا در صورت کوچک بودن مطالب از زوم استفاده کنید. رزور نوبت‌ در این حالت به کندی و با کمی زحمت صورت خواهد گرفت، اما غیرممکن نخواهد بود.


نویسنده : نوسینده 1

منبع : https://teheran.diplo.de/ir-fa/service/visa-einreise/-/2073940

دیدگاه کاربران

سید رضا موسوی

سلام سید رضا موسوی هستم تابعیت افغان هستم من توی دولت قبلی افغانستان کارمند رادیویی ضد طالبان بودم وقتی دولت سقوط کرد مجبور شدم با خانواده ام بیام مشهدمیشه راهنمایی کنید مدارک لازم دارم

1402/04/28 14:37 پاسخ