اصلاح معافیت های موقت دانشجویان بین المللی که در طول ترم پاییز 2020 دوره های آنلاین برداشته اند، توسط SEVP

دسته بندی: ویزا و سفارت

2020/07/07


 

SEVP، روز دوشنبه اصلاحاتی را در زمینه معافیت های موقت برای دانشجویان بین المللی که به دلیل پاندمی ویروس کرونا، در ترم پاییز 2020، کلاس های آنلاین برداشته اند، اعلام کرد. وزارت امنیت داخلی آمریكا قصد دارد این رویه ها و مسئولیت ها را در ثبت فدرال به عنوان یك قاعده نهایی موقت منتشر كند.

(برنامه SEVP، توسط مجموعه ی مهاجرت و گمرک ایالات متحده ایجاد شده و تحت پوشش وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، دانشجویان و بازدیدکنندگان خارجی را از طریق سیستم اطلاعاتی گزینش می کند.)

معافیت های موقت برای ترم پاییز سال 2020 شامل موارد زیر است:

  1. دانش آموزان بین المللی دارای ویزای F-1 و M-1 که در مدارس و دانشگاه هایی که دوره ها را کاملاً به صورت آنلاین برگزار می کنند، شرکت کرده اند، نمی توانند تحصیلات خود را به صورت آنلاین بگذرانند و در ایالات متحده باقی بمانند. وزارت امور خارجه آمریكا برای دانش آموزانی كه در مدارس، دانشگاه ها یا برنامه هایی كه به طور كامل، به صورت آنلاین برای ترم پاییز انجام می شوند، ثبت نام كرده اند، ویزا نخواهد داد؛ همچنین گمرک و حفاظت از مرز آمریكا نیز به این دانش آموزان اجازه ورود به ایالات متحده را نمی دهند. دانش آموزان ساکن در ایالات متحده که در حال حاضر در چنین برنامه هایی ثبت نام کرده اند، باید کشور را ترک کنند یا برای ماندن در وضعیت قانونی، اقدامات دیگری به عمل آورند؛ مانند گرفتن انتقالی به یک دانشگاه یا مدرسه ای که به صورت حضوری دوره ها را برگزار می کنند. اگر این اقدام صورت نگیرد، آنها ممکن است با عواقب مهاجرت از جمله شروع اقدامات حذف، روبرو شوند.

 

  1. دانش آموزان بین المللی دارای ویزای F-1، که در کلاس های عادی حضوری مشغول به تحصیل هستند، مشمول مقررات فدرال موجود هستند. دانشجویان واجد شرایط دارای ویزای F می توانند حداکثر یک کلاس یا سه واحد درسی را بصورت آنلاین بگذرانند.

 

  1. دانش آموزان بین المللی دارای ویزای F-1 که در مدارس و دانشگاه هایی تحصیل می کنند که از مدل هیبرید پیروی می کنند - یعنی ترکیبی از کلاس های آنلاین و حضوری - مجاز خواهند بود حداکثر یک کلاس یا سه واحد درسی را به صورت آنلاین، درس بردارند. این مدارس باید از طریق فرم I-20، "گواهی صلاحیت وضعیت دانشجویی بین المللی"، از SEVP گواهینامه بگیرند و تأیید کنند که این برنامه کاملاً آنلاین نیست و دانشجو در این ترم، دوره ی کاملاً آنلاین را نمیگذراند، و همچنین اینکه دانشجو در حال گرفتن حداقل تعداد کلاس های آنلاین لازم است تا در برنامه خود پیشرفت عادی داشته باشد. معافیت گفته شده، در مورد دانشجویان با ویزای F-1 که در حال تحصیل در دوره های آموزش زبان انگلیسی بوده یا دانشجویان دارای ویزای M-1 که در حال تحصیل در رشته های حرفه ای می باشند، صدق نمی کند؛ این دانشجویان مجاز به ثبت نام در هیچ دوره آنلاینی نیستند.

 

اگر دانشگاه ها و مدارس، ترم پاییز را با کلاس های حضوری شروع کنند، و بعدا روش خود را از کلاس های حضوری به برگزاری کلاس های آنلاین تغییر دهند، و در صورت تغییر در دوره ی یک دانشجوی بین المللی، که نتیجه ی آن، شرکت او در دوره های کاملا آنلاین باشد، موظفند اطلاعات خود را در سیستم اطلاعات سویس (SEVIS) طی 10 روز آپدیت کنند. دانشجویان بین المللی در ایالات متحده، مجاز به گذراندن دوره کامل تحصیل از طریق کلاس های آنلاین نمی باشند. اگر دانشجویان در این شرایط قرار بگیرند، باید کشور را ترک کنند یا برای حفظ وضعیت غیر مهاجرتی خود، اقدامات جایگزینی از جمله کاهش طول دوره آنلاین مانند آنچه پیشتر گفته شد، یا گرفتن مرخصی پزشکی مناسب، انجام دهند.

با توجه به پاندمی کووید 19، SEVP معافیت موقت از دوره های آنلاین را برای ترم های بهار و تابستان ایجاد کرد. این سیاست به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد دوره های آنلاین بیشتری را از آنچه که طبق مقررات فدرال مجاز است برای حفظ وضعیت مهاجرتی خود در مواقع اضطراری کووید 19 بگذرانند.

دانشجویان بین المللی دارای ویزای F-1، ضمن تحصیل در ایالات متحده، دوره های تحصیلی را دنبال می کنند و دانشجویان بین المللی دارای M-1 نیز، دوره های حرفه ای را دنبال می کنند.


منبع : https://www.ice.gov

دیدگاه کاربران