پکیج آموزش IELTS

پکیج آموزش IELTS

شامل 29 ویدئو آموزشی

مدرس: استاد سینا ولی زاده

در این دوره می آموزید (به منظور اطلاعات دقیق تر، بر روی جزئیات بیشتر هر بخش کلیک کنید):

  • آشنایی کامل با هر چهار بخش آزمون آیلتس و انواع سوالات آن

  • بررسی و ارائه راهکار های مناسب پاسخ گویی به سوالات در بخش های Reading و Listening

  • آشنایی با انواع سوالات و متن های Writing ، و چگونگی پاسخ به هرکدام

  •  بررسی و ارائه انواع موضوعات مطرح شده در بخش Speaking، و آموزش انواع عبارات و جملات مناسب برای پاسخ به سوالات این بخش

آماده سازی متقاضی بدون نیاز به استاد خصوص

مناسب برای: افرادی که سطح زبانی متوسط به بالا دارند.

این دوره برای فراگیری زبان مبتدی مناسب نیست.

لطفا موارد موردنظرتان را از پکیج انتخاب کنید :
  • جزئیات بیشتر

  • جزئیات بیشتر

  • جزئیات بیشتر

  • جزئیات بیشتر

هزینه پکیج انتخابی: 0
کد تخفیف : اعمال
مبلغ قابل پرداخت : تومان

با توجه به اینكه پیگیری سفارش شما بایستی از طریق حساب کاربری انجام شود، لطفاً ابتدا وارد حساب کاربری شوید و سپس اقدام به ثبت سفارش فرمایید.

آیلتس چیست؟

IELTS مخفف International English Language Testing System، یکی از بهترین آزمون های شناخته شده مهارت زبان انگلیسی است. اين آزمون كه در سال ١٩٨٩ ميلادي پیاده سازی شد، با برگزار كردن بيش از سه ميليون تست در سال گذشته، مشهورترین آزمون سطح مهارت زبان انگلیسی برای تحصیل، کار و مهاجرت است. بيش از ١٠،٠٠٠ سازمان از جمله موسسات آموزشی، شرکت ها، انجمن های حرفه ای و دولت ها در ١٤٠ کشور جهان نتايج آيلتس را به رسميت مي شناسند. آيلتس از یک مقیاس ٩ نمره اي (٩ باندي) برای مشخص کردن مهارت های مختلف استفاده می کند. به اين ترتيب كه نمره باند ١ non-user يا غير كاربر نام دارد و حداقل نمره است و نمره باند ٩ expert يا ماهر ناميده شده و حداكثر نمره مي باشد كه در ادامه با جزييات كامل به آن ها پرداخته خواهد شد. مطالب و محتواي آزمون آیلتس توسط تیم های بین المللی متخصص و نویسندگان کشورهای مختلف انگلیسی زبان نوشته شده و بنابراین این مطالب منعکس کننده موقعیت های زندگی واقعی است. هم چنين اين تيم تحقیقات گسترده ای را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که این آزمون برای هر داوطلب بدون توجه به ملیت، پیشینه، جنسیت، سبک زندگی یا موقعیت مکانی، منصفانه و بی طرفانه صورت مي گيرد.

شما بسته به برنامه هایتان برای آینده و سازمانی كه متقاضی آن هستید، می توانید براي آزمون آیلتس (IELTS) آماده شويد.

 

چرا آیلتس را انتخاب کنیم؟

این آزمون براي تحصيل و مطالعه است: به طوري كه هزاران نفر از معتبرترین دانشگاه ها و دانشکده های جهان نتایج آیلتس شما را به عنوان مدرک مهارت زبان انگلیسی قبول می کنند.

اين آزمون برای متخصصان و حرفه اي هاست: يعني كساني كه بعد از اتمام تحصیلاتشان خواستار ثبت نام در نهادهاي حرفه ای (Professional Bodies) در رشته هايي مانند حسابداری، مهندسی، حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی و هم چنين نهادهای تدریس در یک کشور انگلیسی زبان هستند، ممکن است نیاز به گذراندن آزمون آيلتس داشته باشند.

این آزمون برای مهاجرت است: آزمون آيلتس توسط دولت در بیشتر کشورها نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی به عنوان شرط اقامت دائم مورد نیاز است. دولت های انگلیس، ايالات متحده آمريکا، ايرلند، کانادا، استرالیا و نیوزلند نتایج آیلتس را می پذیرند.

این آزمون برای شما عادلانه تر است: آیا می دانید آيلتس تنها آزمون زبان انگلیسی پر محتوايي است که در بخش اسپيكينگ آن یک نفر با یک امتحان در یک اتاق خصوصی حضور دارد؟ در نتيجه هیچ کامپیوتر، مشکل فنی و حواس پرتی وجود نخواهد داشت.

 

انواع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در مجموع به سه نوع كلي تقسيم مي شود:

١.آیلتس آكادميك   (IELTS Academic): اين نوع از آیلتس برای افرادی در نظر گرفته شده است که مایل به شرکت در برنامه های مطالعاتی در دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی هستند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای ثبت نام در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد که تدریس به زبان انگلیسی مي باشد، شما به یک نمره معقول در آزمون آيتلس آكادميك نیاز خواهید داشت. همچنین می توانید از این نسخه از آيتلس استفاده کنید تا از لحاظ حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان ثبت نام کنید. بنابراین، اگر قصد دارید در رشته هایی مانند پزشکی، پرستاری، حقوق یا مهندسی و... به انجمن های حرفه ای بپیوندید، ممکن است لازم باشد امتحان آكادميك آیلتس را بگذرانيد.

٢.آیلتس جنرال (IELTS General Training): اگر می خواهید به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید و در آنجا مشغول به کار شوید، یا اگر قصد دارید در دوره متوسطه تحصيل کنید، آیلتس جنرال انتخاب خوبی است. نمره آیلتس را اغلب مقامات دولتی کشورهای انگلیسی زبان از جمله ایالات متحده آمريكا، استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان نياز دارند. این کشورها گواهینامه آزمون آيلتس جنرال را به عنوان مدرک مهارت های زبانی از طرف متقاضیان ویزا براي تحصیل و مهاجرت می پذیرند. بعضی اوقات حتی انگلیسی زبانان بومی نیز برای مهاجرت به برخی کشورهای انگلیسی زبان ديگر به این مدرک زبان انگلیسی نياز دارند.

٣. آيلتس مهارت هاي زندگي (IELTS Life Skills): در صورت تمایل به اخذ ويزاي انگلستان و يا مهاجرت به اين كشور، آزمون مهارت های زندگی آیلتس براي شما مناسب است. بر خلاف دو نوع دیگر آزمون آيلتس، تست مهارت های زندگی تنها مهارت های ليسنينگ و اسپيكينگ به زبان انگلیسی را در سطح A1 یا B1 در چارچوب مرجع مشترک زبان های اروپایی CEFR) ) ارزیابی می کند. شما برای درخواست ويزاي انگلیس و ویزای مهاجرت خانواده، همسر یا شریک زندگی به IELTS Life Skills A1 احتیاج دارید و برای اخذ تابعیت یا حق اقامت دائم بايد IELTS Life Skills B1 را داشته باشيد. در كل هدف از این آزمون تعیین سطح برقراری ارتباط با سایر افراد به زبان انگلیسی به طور روزمره است.

 هر سه نوع آیلتس دارای سیستم امتیازدهی یکسان نیستند. حداقل نمره لازم برای قبولی در آزمون های آكادميك و یا جنرال وجود ندارد. در هر صورت شرایط تعریف می کند که کدام آزمون براي شما مورد نیاز است و بطور کلی موسسات هستند كه مشخص می کنند کدام نوع آیلتس را بپذیرند یا ترجیح دهند.

بخش هاي مختلف آزمون آيلتس به طور كلي

آزمون آیلتس شامل چهار مهارت اصلي زبان است:

١.گوش دادن يا ليسنينگ (Listening)

٢.خواندن يا ريدينگ (Reading)

٣.نوشتن يا رايتينگ (Writing)

٤.صحبت کردن يا اسپيكينگ (Speaking)

 

بخش ليسنينگ آیلتس

براي هر دو آزمون آكادميك و جنرال يكسان است و شامل چهار بخش است كه هر كدام ١٠ سوال دارد. زمان بندی کل بخش ٣٠ دقیقه است و به دانشجویان ١٠ دقیقه فرصت داده می شود تا برگه های پاسخ خود را پر کنند. هر مجموعه سؤال٬ بر اساس صدا هاي ضبط شده اي است که فقط یک بار پخش خواهند شد. هر بخش ليسنينگ از نظر موضوع و تعداد گويندگان متفاوت است. دو بخش اول با موضوعات مورد علاقه عموم، با یک مکالمه و یک مونولوگ است. دو بخش ديگر مربوط به موضوعات دانشگاهی است، همچنین با یک مکالمه (مانند بحث دانشجویی) و یک مونولوگ (مانند سخنرانی). متقاضیان آزمون باید انتظار انواع مختلفی از سوالات از جمله تکمیل نمودار، انتخاب چندگانه، پاسخ کوتاه، تکمیل جمله، برچسب زدن نمودار، طبقه بندی و تطبیق را داشته باشند.

بخش ريدينگ آيلتس

آزمون های آکادمیک و جنرال هر کدام مقاله ريدينگ جداگانه خود را دارند. تفاوت اصلی این دو در موضوع متن های ريدينگ است. مقاله ريدينگ آکادمیک دارای سه متن آکادمیک است، در حالی که ريدينگ جنرال شامل ٥ تا ٦ متن است که اکثر آنها کوتاه تر و برای افرادي با توانايي گسترده در خواندن در نظر گرفته شده است. زمان بندی (یک ساعت)، تعداد بخش ها (سه) و تعداد سؤالات (٤٠) در هر دو نسخه یکسان است، اما اختلاف ساختاري کمی وجود دارد. هر بخش از آزمون آکادمیک بین ١٢ تا ١٤ سؤال خواهد داشت، اما بخش های آزمون جنرال دارای مجموعه ای دقیق از سوالات است (١٤ سوال برای بخش ١ و ١٣ سوال برای بخش های ٢ و ٣). مقاله ريدينگ آکادمیک دارای ١١ نوع تمرین مختلف است، در حالی که آزمون جنرال دارای ١٢ نوع است. به داوطلبان زمان اضافی داده نمی شود تا پاسخ های خود را به برگه های پاسخ در این بخش از آیلتس منتقل کنند.

بخش رايتينگ آيلتس

رايتينگ آيلتس نیز برای هر دو نسخه ی آزمایشی منحصر به فرد است، گرچه اشتراك زیادی هم دارند. در هر دو نسخه، به داوطلبان یک ساعت فرصت داده می شود تا دو بخش رايتينگ را به صورت جداگانه را انجام دهند. اولین بخش رايتينگ (٢٠ دقیقه) به اندازه نصف بخش دوم (٤٠ دقیقه) ارزش دارد و کلیه مقاله ها مطابق با معیارهای ارزیابی مشابه٬ ارزیابی می شوند. در هر دو آزمون، تمرین طولانی تر "مقاله گفتمان" است که در آن داوطلبان باید بتوانند از موضع خاصی استدلال کنند یا راه حلی برای یک مشکل معین ارائه دهند. مقاله کوتاه جنرال، نامه ای است که در واکنش به شرایط معیني نوشته شده است، در حالی که مقاله کوتاه آكادميك، توصیف کتبی از یک نمودار یا شكل است. تعداد كلمات توصیه شده برای مقاله های کوتاه ١٥٠ و براي مقاله های طولانی ٢٥٠ کلمه است.

بخش اسپيكينگ آيلتس

بخش اسپيكينگ آیلتس نیز برای آزمون های آكادميك و جنرال یکسان است. در این بخش از آیلتس، متقاضیان آزمون در معرض مصاحبه زنده قرار می گیرند که برای ارزیابی بعدی ثبت می شود. مقاله اسپيكينگ دارای ساختار سه بخشی است که در کل ١١ تا ١٤ دقیقه طول می کشد. در قسمت ١ (٤ تا ٥ دقیقه)، دانش آموزان به سؤالاتی درباره موضوعاتی که با آنها آشنا هستند پاسخ می دهند، مانند رویدادهای جاری يا سرگرمی ها. در قسمت ٢ (٣ تا ٤ دقیقه)، دانش آموزان باید درباره موضوعی که در یک جزوه ارائه شده است، بحث کنند و تقریباً یک دقیقه به آنها داده می شود تا بحث خود را آماده کنند. در قسمت ٣ (٤ تا ٥ دقیقه)، آزمون دهنده به سؤالات عمیق تر درباره موضوع مورد بحث در قسمت ٢ پاسخ می دهد.

 

نحوه نمره گذاری آیلتس

نتایج آیلتس در مقیاس ٩ باندي گزارش شده است. نتایج آیلتس خيلي ساده و قابل فهم طراحی شده اند. اين نمرات باندي (Band Score) از ١ (پایین ترین) تا ٩ (بالاترین) در نظر گرفته می شوند.

نمرات

سطح مهارت

توضيحات

٩

ماهر

Expert User

داوطلب تست، زبان کاملاً عملیاتی دارد. استفاده او از زبان انگلیسی مناسب، دقیق و روان است و درک کاملی از خود را نشان می دهد.

٨

خيلي خوب

Very Good User

داوطلب آزمون فقط با نادرست های غیر سیستماتیک و استفاده نامناسب از آن، فرماندهی كامل زبان را به عهده دارد. ممکن است در موضوعات ناآشنا برخی موارد را به طور نادرست درک کنند. اما به خوبی استدلال های پیچیده و مفصل را انجام می دهد.

٧

خوب

Good User

داوطلب آزمون دارای دستور عملیاتی زبان است، اگرچه با نادرستی های گاه و بی گاه، استفاده نامناسب و سوء تفاهم در برخی شرایط همراه است٬ اما به طور کلی زبان پیچیده را به خوبی اداره می کند و استدلال مفصل را درک می کند.

٦

شايسته

Competent User

داوطلب آزمون علی رغم برخی نادرستی ها، استفاده نامناسب و سوء تفاهم ها، فرماندهی موثری در زبان دارد. به ویژه در موقعیت های آشنا می توانند از زبان نسبتاً پیچیده استفاده كند و آن را درک کند.

٥

متوسط

Modest User

داوطلب آزمون دارای دستور جزئی از زبان است و در بیشتر مواقع با معانی کلی مقابله می کند، اگرچه احتمالاً اشتباهات بسیاری را انجام می دهد. اما مي تواند ارتباطات اساسی را در حوزه خودش انجام دهد.

٤

محدود

Limited User

صلاحیت اصلی داوطلب محدود به موقعیت های آشنا است. آنها اغلب در فهم و بیان مشكل دارند. آنها قادر به استفاده از زبان پیچیده نیستند.

٣

بسیار محدود

Extremely Limited User

داوطلب آزمون فقط معنای کلی را در موقعیت های بسیار آشنا انتقال مي دهد و درک می کند. مشكلات زيادي در برقراري ارتباطات دارند.

٢

متناوب

Intermittent User

داوطلب آزمون در درک انگلیسی گفتاری و نوشتاری مشکلات زیادی دارد.

١

غير كاربر

Non-user

داوطلب آزمون به جز چند کلمه پيش پا افتاده توانایی استفاده از زبان را ندارد.

٠

در تست شركت نكرده

Did not attempt the test

داوطلب آزمون به سوالات پاسخ نداده است.

 

چگونه در آيلتس ثبت نام کنيم؟

ثبت نام در آزمون آیلتس سریع و آسان است:

مرحله اول: نزدیکترین مکان برگزاري آزمون آیلتس خود را پیدا کنید. (با بیش از ١٦٠٠ مکان برگزاري آزمون آیلتس در بیش از ١٤٠ کشور جهان).

مرحله دوم: برای آزمون آیلتس خود ثبت نام کنید. شما می توانید ثبت نام و پرداخت آنلاین را بصورت آنلاین انجام داده و یا فرم درخواست را دانلود کنید و به مکان برگزاري آزمون آیلتس بفرستيد.

فراموش نکنید که یک نسخه از كارت ملي معتبر خود را تهیه کنید. همچنین باید روز آزمون كارت ملي را در محل آزمون ارائه دهید.

مرحله سوم: آزمون آیلتس شما پس از پردازش درخواستتان رزرو می شود و مرکز آزمون، تأیید کتبی تاریخ و زمان برگزاری آزمون را برای شما ارسال می کند. آزمون اسپيكينگ و رايتبنگ به طور معمول در همان روز انجام می شود. و اگر امکان پذیر نباشد، به فاصله هفت روز از يكدیگر انجام خواهد شد.

هزينه اين آزمون همچنین در سال ٢٠٢٠ ميلادي٢٦٠ دلار آمريكا و ٣٬٠٥٠٬٠٠٠ تومان ايران مي باشد.

 

سوالات پر تكراري كه ممكن است در رابطه با آيلتس مطرح شود

مدت زمان آزمون آیلتس چقدر است؟

در کل زمان آزمون آيلتس ٢ ساعت و ٤٥ دقیقه است. هر یک از چهار بخش آزمون از نمرات از ١ تا ٩ درجه بندی می شوند. ليسنينگ و اسپيكينگ برای هر دو نوع آزمون آكادميك و جنرال یکسان است، اما موضوع بخش های ريدينگ و رايتينگ بسته به نوع آزمون شما متفاوت مي باشد.

در صورت نیاز به به تعویق انداختن یا لغو آزمون آیلتس چه باید کرد؟

اگر بیش از 5 هفته قبل از تاریخ برگزاری آزمون، برنامه خود را به تعویق بیاندازید یا آن را لغو کنید، بازپرداخت منهای هزینه شهریه دریافت خواهید کرد. اگر ظرف 5 هفته از تاریخ آزمون به تعویق بیاندازید یا آن را لغو کنید، هزینه کامل آن را پرداخت خواهید کرد مگر اینکه دلیل پزشکی داشته باشید. اگر به دلیل وضعیت پزشکی جدی نتوانید در آن شرکت کنید و در مدت 5 روز از تاریخ برگزاری آزمون، گواهی پزشکی ارائه دهید، بازپرداخت منهای هزینه اداری دریافت خواهید کرد. اگر آزمون در شرایط خارج از کنترل شما به تأخیر بیفتید (به عنوان مثال شیوع ویروس کرونا )، مركز آزمون ممکن است در تاریخی دیگر آزمون بعدی موجود را به شما پیشنهاد دهد.

آیا تمام قسمت های آزمون را در همان روز انجام می دهم؟ کدام تست را اول می گیرند؟

   تست های ليسنينگ، ريدينگ و رايتينگ همه در یک روز یکی پس از دیگری بدون وقفه انجام مي شوند اما بسته به مرکز آزمون، بخش اسپيكينگ ممکن است در همان روز همراه با سه بخش دیگر آزمون، یا حداکثر هفت روز قبل یا بعد از آن انجام شود. بسیاری از مراکز آزمون آیلتس اين امکان را به شما می دهند كه بخواهید هر چهار مؤلفه آزمون را در يك روز تکمیل کنید و یا تست اسپيكينگ را در روزی دیگر تکمیل کنید. شما در ابتدا تست ليسنينگ و سپس تست ريدينگ و رايتينگ را انجام می دهید.

قوانین آزمون چیست؟

قوانین و دستورالعمل های آزمون را می توانید در اطلاعیه ارائه شده برای داوطلبان در فرم درخواست آیلتس پیدا کنید. همچنین به شما توصیه می شود که کتابچه اطلاعات مربوط به داوطلبان را با دقت بخوانید تا فرم آزمون را درک کنید و بدانید که در روز آزمون چه در انتظار دارید.

برای آزمون چه چیزی را باید با خود به همراه داشته باشم؟

فقط خودکار، مداد و پاک کن. شما باید شناسنامه یا کارت ملی را که در فرم درخواست آیلتس استفاده کرده اید به محل آزمون بیاورید. همچنین باید هر چیز دیگری را در خارج از اتاق برگزاری آزمون بگذارید. تلفن همراهتان را باید خاموش کنید و وسایل شخصی را در منطقه تعیین شده توسط سرپرست آزمون قرار دهید. اگر تلفن خود را خاموش نکنید یا اگر آن را با خود نگه دارید، رد می شوید.

برای آزمون اسپيكينگ آيلتس به چه چیزی نیاز دارم؟

شما باید همان شناسنامه یا کارت ملی را که در فرم درخواست آیلتس استفاده کرده اید ببرید و از همان مدارک هویتی برای هر قسمت از آزمون استفاده كنيد. هویت شما قبل از ورود به اتاق مصاحبه بررسی می شود.

در تست های ليسنينگ و ريدينگ چه نوع لهجه ای شنیده می شود؟

از آنجا که IELTS یک تست بین المللی است، در هر دو نوع آزمون آكادميك و جنرال از لهجه های مختلفی مانند بریتانیايي، استرالیايي، نیوزیلندي، آمریکایی و کانادایی استفاده می شود.

آیا می توانم با حروف بزرگ بنویسم؟

بله، می توانید از همه حروف بزرگ در تست های ليسنينگ، ريدينگ و رايتينگ استفاده کنید.

آیا می توانم یادداشت هایی را در مورد سؤالات تست های ليسنينگ و ريدينگ بنویسم؟

 بله. مصححان تست های ليسنينگ و ريدينگ نکات شما را نخواهند دید.

آیا باید با مداد بنویسم؟

استفاده از مداد برای ليسنينگ و ريدينگ آزمون آیلتس توصیه می شود.

در بسیاری از مراکز آزمایشی، لازم است که تست رایتینگ با مداد تکمیل شود. این امر به این دلیل است که به تدریج، تمام مراکز در حال آوردن اسکنرهای جدید هستند. این اسکنرهای خاص با مداد بهتر کار می کنند زیرا هیچ گونه خطری برای پاسخ دادن به جواب های شما وجود ندارد (در حالی که با خودکار/ جوهر وجود دارد). این مراکز آزمون همچنین از برگه های پاسخ با طراحی به روز استفاده می کنند.

هیچ تغییری در قالب آزمون، محتوا یا استانداردهای علامت گذاری ایجاد نشده است. این فقط یک تغییر عملیاتی است. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که در صورت فراموش کردن مداد، کارکنان مرکز آزمون می توانند یک مداد را برای شما تهیه کنند.

چه کسی "نمره قبولی" را برای آزمون آیلتس تعیین می کند؟

در آزمون آیلتس قبول یا رد شدن وجود ندارد. نمرات بر روی سیستم 9 باند درجه بندی می شوند. هر موسسه یا سازمان آموزشی حداقل نمرات آیلتس خود را تعیین می کند.

چه زمانی نتایج آزمون خود را دریافت می کنم؟

فرم گزارش تست شما 13 روز پس از تاریخ آزمون در دسترس شما خواهد بود. شما فقط یک نسخه از فرم گزارش آزمایش خود را دریافت خواهید کرد، مگر اینکه برای تابعیت و مهاجرت کانادا یا آژانس مرزی انگلستان UKBA اقدام کنید.

برای انجام دوباره آزمون، چقدر باید از قبلی گذشته باشد؟

هیچ محدودیتی برای دوباره دادن آزمون وجود ندارد. با این حال، ما به شدت توصیه می کنیم قبل از امتحان مجدد، مطالعه دیگری انجام دهید. برخی از مراکز آزمون٬ دوره های مقدماتی و کلاس های زبان را ارائه می دهند.

اگر از نتیجه خود راضی نباشم چه می شود؟

شما می توانید ظرف شش هفته از تاریخ آزمون، در مركز آزمون خود برای تصحیح مجدد، تحت عنوان تحقیق در مورد نتایج، درخواست بدهید. همچنین باید هزینه استعلام را بپردازید که در صورت تغییر امتیاز شما، بطور کامل بازپرداخت می شود. توجه داشته باشید که ممتحن ها و مصححان آیلتس دستورالعمل های دقیق ارزیابی را دنبال می کنند و مرتباً مورد نظارت قرار می گیرند. فرآیند تست آیلتس بالاترین روش های کنترل کیفیت را داراست.